Dobrovolná činnost

V obci byl založen v roce 1893 sbor dobrovolných hasičů, který zde působí dodnes. V současné době přichází do sboru noví mladí členové a sbor se výrazně omlazuje. Mimo zůčastňování se na hasičských soutěžích vyvíjí sbor činnost i mimohasičskou jak pořádáním tanečních zábav, tak i sběrem starého železného šrotu po obci a také pořádáním již tradičních lyžařských závodů.

Dále byl v obci založen oddíl malé kopané, který se přihlásil v ročníku 2004-2005 do páté třídy ligy malé kopané ve Žďáře nad Sázavou a v současné době je v této páté třídě na druhém místě tabulky s velkou šancí na postup do čtvrté třídy. Mimo uvedenou ligu malé kopané tito fotbalisté reprezentují obec také na mnoha turnajích v malé kopané, které se jak v letních tak i v zimních měsících pořádají po celém okrese Žďár nad Sázavou. V mnoha případech se podařilo do obce přivézt vítězné trofeje a v uvedených turnajích se umístit na čelních místech, čímž se významně podílejí na zviditelnění obce. Na konci měsíce srpna se zde také pořádá již tradiční fotbalový turnaj v malé kopané.

V obci dále funguje rybářský spolek, který má pronajmutý místní obecní rybník s názvem Obecník, v kterém tito rybáři chovají různé druhy ryb, zvláště však kapry.